advertise
موبایل استقلال

آموزش خاموش کردن ۵G برای دوام باتری آیفون ۱۲

اپل با عرضه آیفون‌های جدید سیستم ارتباطی ۵G را نیز به کاربران ارائه داده است. این فناوری همراه با چندین تنظیمات ارتباطی عرضه شده تا از خالی شدن شارژ باتری دستگاه جلوگیری شود.
به طور پیش فرض وقتی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را روشن میکنید، حالت ۵G به صورت خودکار فعال است. این وضعیت تقریبا موجب کاهش عمر باتری نمی‌شود، اما در صورتی که تمام وقت از ۵G استفاده شود ممکن است مصرف باتری در آن کاهش داشته باشد. در ادامه تنظیمات جدید و روش استفاده از آنها برای خاموش کردن ۵G را توضیح خواهیم داد

خاموش کردن ۵G برای دوام باتری آیفون ۱۲

برای دوام باتری آیفون ۱۲ میتوان ۵G را خاموش کرده و ۴G را فعال کنید
با توجه اینکه برخی از شرکتهای ممکن است خدمات متفاوتی را به شما ارائه دهند، تنظیم و خاموش کردن ۵G در برخی از اوقات منطقی به نظر میرسد.
1-تنظیمات دستگاه را باز کنید
2-روی گزینه «Cellular» ضربه بنزنید
3-روی برنامه cellular یا Cellular Data Option ضربه بزنید
4-روی Voice و Data ضربه بزنید
در منوی Voice و Data سه گزینه ۵G On، ۵G Auto و LET را خواهید دید. ۵G Auto، تنظیمات پیش فرض و استفاده از ۵G عمر باتری را کاهش نمی‌دهد. در صورتی که نیازی به سرعت ۵G نباشد با استفاده از Apple's Data Mode آیفون را به شبکه LTE متصل می‌کند. وقتی که به سرعت اینترنت بالاتر نیاز دارید، باید به حالت ۵G منتقل شود.وقتی ۵G on باشد یعنی ۵G فعال و در دسترس است.
چنیدین حالت ترافیک اینترنت وجود دارد ولی به طور پیش فرض، آیفون ۱۲ روی «Allow More Data on ۵G» تنظیم شده ویدیوهای با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد.
وقتی به شبکه اینترنت تلفن همراه متصل هستید، استفاده از حالت Low Data Mode به کاهش مصرف ترافیک اینترنت کمک کرده وبا توقف اتوماتیک آپدیتها و وظایف مصرف باتری بهینه تر میشود.
روش انجام تنظیمات ترافیک اینترنت به این شرح است:
1-تنظیمات را باز کنید
2-روی گزینه « Cellular» ضربه بزنید
3-روی Cellular plan یا Cellular Data option ضربه بزنید
4-روی Data Mode ضربه بزنید فناوری ۵G توسط اپراتورهای ایالات متحده پشتیبانی می‌شود

کابل شارژ اپل
مقایسه
کابل شارژ اپل
مقایسه
کابل شارژ اپل
مقایسه
کابل شارز اپل
مقایسه
کابل شارز اپل
مقایسه
کابل شارز اپل
مقایسه
کابل شارز اپل
مقایسه
کابل شارژ اپل
مقایسه
کابل شارژ اپل
مقایسه
کابل شارژ اپل
مقایسه